Épületbontás ?

Megoldjuk!

LAKÓHÁZ VAGY ÉPÜLETKOMPLEXUM GÉPI BONTÁSA

■ Gépparkunk és munkatársaink tapasztalata lehetővé teszi a kisebb-nagyobb bontási munkák tökéletes, szakszerű elvégzését!

■ Épület-házbontást az egész ország területén, kedvező áron végezzük!

■ Több mint húsz éves tapasztalatunk a GARANCIA arra, hogy Ön maximálisan elégedett legyen az elvégzett bontási munkánkkal!

Épületbontás

 ÉPÜLET BONTÁS akár pár napon belül!

Legyen szó ház, iroda, melléképület bontásáról, ránk biztosan számíthat.
Nagy tapasztalattal rendelkezünk épületek és betonszerkezetek bontásában egyaránt.
 

A régi, feleslegessé vált lakatlan és nem biztonságos épületek elbontása az építőipar egyik legveszélyesebb és legnagyobb kihívást jelentő ágazata. Csapatunk korszerű gépekkel dolgozik, sok év tapasztalattal. Egy épületbontás lehet kézi bontás vagy gépi bontás, illetve ennek keveréke. Az épületbontások legtöbb esetben, mondjuk egy átlagos kertes házat nézve, akár egy nap alatt, de maximum pár nap alatt lebonyolítható. Ez egy gyors folyamat lehet, ha azt megfelelő szakember végzi, megfelelő felszereléssel és munkagépekkel.

Mindezt biztosítani tudjuk Önnek!

A bontással párhuzamosan elindul a sitt-szemét szelektálása, összegyűjtése. Figyelmet fordítunk arra is, hogy a bontásból származó hulladékot környezetünk megóvása érdekében, szelektálva gyűjtsük.

Épületbontás árak

Az épületbontás árát több minden befolyásolja.
Az épület mérete, a szintek száma, az építőanyagok típusa, a bontandó épület elhelyezkedése, illetve tartalmaz e veszélyes anyagot.
Nagyságrendi árat tudunk mondani néhány adat megadása után, de pontos, tételes árajánlatra csak helyszíni felmérést követően kerülhet sor!

Megrendelés folyamata

  • kapcsolatfelvétel űrlap kitöltésével, telefonon vagy e-mailben
  • INGYENES helyszíni felmérés, igények felmérése
  • pontos árajánlat elkészítése
  • szerződéskötés
  • épületbontás lebonyolítása
  • igény esetén bontási törmelék elszállítása, tereprendezés

A teljes épületbontás elvégezhető, akár 3-5 munkanap alatt!

FONTOS! - Mielőtt bontási munkát rendel, figyeljen az alábbiakra:

  • Nézzen utána a cégnek, fontos, hogy legyen bontási engedélye!
  • Hulladékgazdálkodási engedélye
  • Hulladék szállítási engedélye
  • Cég biztosítása
  • Projekt biztosítása
  • Küj. Kt szám, amely a hulladéklerakó által kiállított hulladékbefogadó nyilatkozat kiállításához szükséges
  • ceginfoformacio.hu oldalon ellenőrizze a céget
  • 1-2 éves céggel ne bontassanak, járjanak utána, hogy a cég hány főt foglalkoztat
  • Olyan céggel bontasson, mely a bontási helyhez közel található
Tudástár
Hasznos információk

A munkálatok előtt meg kell bizonyosodnunk, hogy az adott építmény hatóság jóváhagyása nélkül bontható-e, ha igen, akkor a munka szabadon és bármikor elvégezhető. Ebbe a kategóriába tartoznak például a szabadon álló családi házak.

Ha az építmény nem bontható el jóváhagyás nélkül, például zártsorú beépítés, vagy műemlék jellegű, akkor bontási engedélyre van szükségünk. A bontási tervet a Magyar Építész Kamaránál jogosultsággal rendelkező építész tervező készítheti el.

Amennyiben új épületet tervezünk építeni a jelenlegi helyére, az új épület engedélyezési tervének részeként csatolható a bontásra irányuló kérelem is, így egy eljárás keretében engedélyeztethető a teljes beruházás.

Az bontás technológiai sorrendje

A felvonulást követően az alábbi sorrendben kerülnek elbontásra az épületszerkezetek:
lekapcsolás a közművekről, beépített bútorok, épületgépészeti berendezések, nyílászárók szárny- és lehetőség szerint tokszerkezete, meleg burkolatok (pvc, linóleum, parketta, szőnyegpadló), szaniterek, vízvezetékek, szerelvények, tető héjalás, kémény, víz szigetelés, bádogos szerkezetek, tetőszerkezet, födémburkolatok, hidegburkolatok és betonaljzatok, feltöltések a födémben, béléstestek, födém tartószerkezet (gerendázat), lépcsők, válaszfalak, függőleges tartószerkezetek (falak), alapok, lábazatok.

Szükséges gépek, eszközök

Az épületszerkezetek jelentős része kézi erővel is bontható, a betonokhoz általában gépi bontókalapács szükséges. Családi lakóházak esetén a falak bedöntését földmunkagéppel végezzük. A szükséges szállítójármű a törmelék mennyiségétől függ. Ha veszélyes anyag kerül elő – pl. azbeszt, speciális technológia szükséges a kezeléséhez.

A hulladék tárolása és elszállítása

Ha az elbontott hulladék (sitt) mennyisége a 45/2004. (VII. 26.) BM-KvVM együttes rendelet 1. számú melléklete szerinti küszöbértéket meghaladja, a hulladékokat csak fajtánként csoportosítva szabad a munkaterületen felhalmozni. Az elszállítás igazoltan végzendő el, erről nyilvántartó lapot kell vezetni. Az előírásokat a fenti rendelet tartalmazza, olvasson részletesebben a hulladékkezelésről, az erről szóló fejezetben! Az illegális szemétlerakás visszaszorítása érdekében a hatóság fokozott figyelmet fordít a hulladékkezelés szabályszerűségének ellenőrzésére, így érdemes az előírásokkal tisztában lenni.

A munkálatok befejezését követően az építtető feladata

Az épületbontás befejezését követően az építtető feladata, hogy a befejezés tényét a hatóságnak bejelentse!

Az Országos Építésügyi Nyilvántartás (OÉNY) rendszerébe fel kell feltölteni a földhivatal által záradékolt változási vázrajzot. Ezzel a feladattal meg kell bíznunk egy földmérőt, aki elkészíti a bontás utáni állapotnak megfelelő geodéziai tervet. Érdemes olyan szolgáltatót választani, aki a földhivatali ügyintézést is elvégzi, és az OÉNY-be is feltölti az elkészült munkát.

Amennyiben a hulladék mértéke meghaladja a jogszabályban előírt küszöbértéket, a felelős műszaki vezető vagy az építtető köteles az illetékes környezetvédelmi hatósághoz benyújtani a hulladék nyilvántartó lapot.

Felelős műszaki vezető szükséges

Engedélyhez/bejelentéshez kötött építőipari kivitelezési tevékenység akkor folytatható, ha névjegyzékbe vett felelős műszaki vezető irányítja. A műszaki vezető köteles elektronikus építési naplót vezetni.
Bontási képek - Ahogy mi dolgozunk

Dolgozzunk együtt,

vegye fel velünk a kapcsolatot!